ПАП «Агропродсервіс»
Історія господарства «Агропродсервіс» розпочалася у червні 1999-го. Звісно, старт видався нелегким, проте генеральний директор компанії Іван Чайківський вивів підприємство в лідери. Сьогодні «Агропродсервіс» — корпорація, яка займається низкою напрямів: рослинництвом, свинарством, птахівництвом, розведенням КРС, насінництвом, виготовленням паливних брикетів. Керує господарством Баран Андрій. За напрямок тваринництва відповідає Березовський Роман.
Основний вид діяльності господарства — рослинництво. Виробничі потужності підприємства займають 11 районів у Тернопільській, Івано-Франківській та Львівській областях. Банк землі становить понад 40 тисяч гектарів.
Левову частку виробництва займає вирощування зернових, зокрема: пшениці, ячменю та кукурудзи. Крім того сіють соняшник, цукровий буряк та сою. Урожай використовують для власного кормовиробництва. Комбікормовий завод у с. Настасів потужністю близько 40 тис. т забезпечує потреби господарства у кормах.
Крім того, ПАП «Агропродсервіс» славиться як елітгосп із вирощування насіння зернових.
Одним із пріоритетних напрямків у «Агропродсервісі» вважають свинарство. Активний розвиток якого розпочався у 2005-му. Розумні інвестиції, налагодження виробничих процесів та освіта персоналу дозволили наростити потужності (із 360 до 3 020 свиноматок) за п’ять років.
Навесні 2006 господарство отримало статус племрепродуктора, а вже у 2009-му — племзаводу. Паралельно реконструювалися цехи дорощування, потужністю 4,5 тис. поросят.
Для розвитку племсправи у 2007 році «Агропродсервіс» закупив рем молодняк у Польщі (380 свинок-Ландрасів та кнурців породи П’єтрен та Дюрок). У 2010-му зацікавилися данською генетикою і придбали 4000 свиноматок та 40 кнурців у компанії «ДанБред». Цьогоріч компанія підписала контракт на імпорт 10-ти тис. свинок з Данії.
Основні виробничі потужності розташовуються у Тернопільській та Івано-Франківській областях — маточники у с. Настасів (близько 9 тис. свиноматок) та с. Ланівці (1,3 тис. свиноматок, загальна потужність — 2,5 тис. тварин). До кінця 2014-го планують запустити ще один маточник у Теребовлянському районі на 860 свиноматок. У селах Байківці та Ланівці розташовуються відгодівельники, потужністю 10 та 46 тис. голів, відповідно. Господарство має власний генетичний центр, де утримують 200 кнурів та діє лабораторія штучного запліднювання. Перспективний план компанії — 45 тис. маточного поголів’я.
ПАП «Агропродсервіс» виступило одним із засновників Асоціації свинарів України.
Крім свинарства, корпорація успішно вирощує м’ясну та молочну ВРХ та курей-бройлерів.
Водночас компанія займається і виготовленням паливних брикетів із соломи, якими отоплює власні виробничі приміщення.
До потужностей корпорації входять також елеваторні комплекси, розташовані у селах Настасів, Яструбово та Козова (з виходом на залізничні шляхи). Загальний об’єм зерна для зберігання — 170 тис. тонн. Для контролю якості зерна при елеваторах діють лабораторії.