13
січ.

Щедрий стіл на Старий Новий рік!

13-го січня традиційно відзначають народно-православне свято Маланки та Старий Новий рік. Сьогоднішній вечір українці називають Щедрим вечором, який святкують на передодні канонічного релігійного свята — Дня святителя Василя Великого

Святий Василь є покровителем свинарства та землеробства, тому основні страви на святковому столі зі свинини: пироги з м’ясом, варені та жарені ковбаси, фарширований свинячий шлунок, також важливою стравою вважалося смажене порося, яке є символом родючості.

Традиційно на Щедрий вечір готують кутю. З давніх-давен її потрібно було варити з цільної пшениці, а сама каша могла бути як солодкою, так і солоною. За старовинними рецептами, солона кутя — це відварена пшениця, котра заправляється піджаркою з сала, м’яса та цибулі.

Сучасні господині основою для куті стали використовувати не тільки пшеницю, а й перлову крупу та рис. 

Наші предки вірили, що чим багатшими будуть в цей вечір гуляння та щедріший стіл, тим заможніше буде жити сім’я в новому році! 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.