14
серп.

Чергова симуляція при підозрі на інфекційні захворювання тварин на агропродовольчому ринку Уманщини

4-го серпня відбувся черговий тренінг для 15-ти спеціалістів державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках Черкаської області, де вчилися реагувати у випадку підозри на контамінацію продукції свинарства на вірус африканської чуми свиней. Враховуючи, що ринок торгує живими птахами, також працювали над алгоритмом дій, якщо у молодняку, який реалізується на ринку, запідозрили високопатогенний грип.

«Цей проект не обмежується лише тренінгом реагування на підозру небезпечних інфекційних хвороб, а має на меті забезпечити інтеграцію України в європейське нормативне поле. Саме з цією метою експерти Асоціації «Свинарі України» в рамках співпраці з Міністерством сільського господарства (USDA) розробили стандартну операційну процедуру (СОП), яка має допомогти працівникам лабораторій агропродовольчих ринків правильно і оперативно реагувати при підозрі, що живі тварини чи продукція тваринництва інфіковані. Симуляції, які проводяться на агропродовольчик ринках у 5-ти областях покликані перевірити, як прописані у СОП алгоритми втілюються на практиці, і, відповідно, вдосконалити документи. Тренінги продовжуються, симуляції заплановані ще в двух областях України» — коментують у Асоціації «Свинарі України».

«Мета СОП полягає у тому, щоб зробити усе для того, щоб зупинити поширення захворювань серед живих тварин і продукції тваринництва. Без СОП, ми не перейдемо на наступний етап, коли зможемо довести Європейській комісії виявлення своєчасних повідомлень про захворювання тварин в Україні, і що ця процедура має чітко зрозумілий алгоритм і виконується на 100%» — коментують технічні експерти проекту.  

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.