8
вер.

Імпорт свинини «відстає» від торішнього

Надходження імпортної свинини у серпні активізувалося, проте залишається меншим ніж торік, повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України».

За підсумками серпня зовнішні надходження свіжої, охолодженої та мороженої свинини склали 1,3 тис. т чи 3,28 млн дол. США у грошовому еквіваленті. 

«У кінці літа поставки свинини дещо пожвавилися на тлі зміцнення вітчизняних котирувань та зворотної цінової динаміки у країнах ЄС. З іншого боку, хоча серпневий імпорт свинини перевищує липневі обсяги у більш ніж півтора рази, загалом частка такої продукції на вітчизняному ринку залишається незначною (не більше 3-5% вітчизняного промислового виробництва свинини), тож наразі не має істотного впливу на ринкову кон’юнктуру», зазначають в галузевому об’єднані.

Зазначимо, імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД)за січень-серпеньсклав 7,8 тис. т. Це майже вп’ятеро поступається надходженням відповідної м’ясної сировини з-за кордону за відповідний період минулого року. Основними країнами-постачальницями залишаються Данія, Нідерланди, Польща та Бельгія. Поставки свинини з Канади у серпні склали близько 20% сукупних надходжень за місяць. Середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини у серпні склала 2,52 дол. США/кг, що на 7% вище за липневий показник.

На противагу імпорту цьогорічний експорт свинини демонструє кращі результати ніж торік, повідомляють в АСУ: 

«За вісім місяців за кордон виїхало понад 600 т української свинини, що принесло 1,76 млн дол. США валютної виручки. Тож хоча географія експорту залишається обмеженою (переважно ОАЕ та Гонконг), обсяг поставок у січні-серпні удвічі більший за сукупний минулорічний, а робота над відкриттям нових каналів збуту продовжується».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.