2
лют.

Свинина у роздрібі: січень приніс подальше здешевлення

Ціни на охолоджену свинину на полицях супермаркетів продовжили зниження у січні. Про негативну динаміку кінцевих цін на м’ясо свиней повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на результати щомісячного моніторингу роздрібних торгівельних мереж.

Середня ціна на охолоджену свинину на полицях національних торгових мереж у січні склала 196,7 грн/кг. Це на 2,9% (5,9 грн/кг) нижче за середній показник грудня та на 4,7% дешевше ніж у вересні 2023-го, коли й почалося «просідання» цін. Роздрібна ціна лише частково відобразила зміну закупівельної, яка за підсумками січня була майже на 10 грн/кг нижчою ніж місяцем раніше, констатують аналітики АСУ.

«Найпомітніше понизилися ціни на свинячі лопатку, стегно та корейку: так, середня ціна кілограма цих частину в січні більш ніж на 10 грн/кг знизилася порівняно з її грудневим рівнем (на 4,5–6%). Натомість, спад вартості грудинки та ошийку обмежився 2% та 2,8%, відповідно, тоді як ціна охолодженого стейка не змінилася, а вирізка, навпаки, додала 1,4%», — повідомляють в АСУ.
«Зазвичай, після завершення зимових свят попит на свинину з боку кінцевого споживача сезонно малоактивний і відновлюється лише ближче до кінця лютого. Проте зниженням споживчих цін до рівня, який попередньо фіксували ще минулого квітня, має втримати попит від подальшого послаблення та забезпечити відносно сталі продажі навіть у „несезон”», — вважають представники галузевого об’єднання.

Детальніше прДетальніше про ключові зміни у роздрібній реалізації свинини читайте у цьому матеріалі. о ключові зміни у роздрібній реалізації свинини читайте у цьому матеріалі. 

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.