14
бер.

​Ринок живця: 11-ий тиждень

Другий тиждень березня приніс операторам вітчизнняного ринку свинини подальше зміцнення котирувань, відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу.

За підсумками торгів минулої п'ятниці, оператори переглянули ціни реалізації живця в середньому на 4,5–6% у бік зростання. Так, в усіх регіонах країни більшість товарних партій живця цього тижня закуповують по 65–66 грн/кг, хоча епізодично зустрічаються цінові пропозиції на рівні 67 грн/кг. Середньозважена ринкова позначка зупинилася на рівні 65,4 грн/кг, що на 4,7% вище за показник попереднього тижня.

Думки операторів щодо подальшої цінової динаміки типово різняться. Частина м’ясопереробників очікує на зміну вектору руху цін, заявляючи про млявість реалізації, несприятливі для активнішого споживання погодні умови і початок передвеликоднього посту. Низка інших, навпаки, відзначають відносно рівні продажі, тому не передбачають помітної зміни цін. Водночас, про профіцит кондиційної свинини наразі не йдеться: так місцями шириться інформація про активну пропозицію великовагових тварин з боку населення та/чи дрібних ситуативних фермерів, проте ані за обсягами, ані за якістю, на думку низки заготівельників, така пропозиція істотної конкуренції промисловій свинині не складає. 

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.