19
бер.

Разом з 2016-го: ПрАТ «Племсервіс»

ПрАТ «Племсервіс» учасник Асоціації «Свинарі України» з 2016-го року. Це — яскравий приклад підприємства невеликого масштабу, коли не чекають поки їхню долю та вектор руху обиратимуть великі гравці ринку, а самі думають про майбутнє своє та галузі, працюють у відкриту та підтримують економіку країни.

Товариство ПрАТ «Племсервіс» розташоване у смт. Градизьк, Глобинського р-н, Полтавської області. Засноване на початку 90-х років на базі державного племінного підприємства. Нині мають статус племінного репродуктора, працюють у закритому циклі та реалізують чистопородних поросят породи Велика Біла (англійська селекція) і товарних свиней. Загальне поголів’я налічує 2000 голів, з них — близько 200 свиноматок. Підприємство також займається рослинництвом: на 98,5 га полів вирощують зернові, бобові та олійні культури, які використовують для потреб свинарства.

Від початку війни не тільки зуміли зберегти бізнес та всі робочі місця, а й активно підтримують ЗСУ, займаються волонтерською діяльністю. 

«Звісно від початку повномаштабного вторгення стратегію роботи довелося змінити, адже і умови на ринку зараз інші. Не зважаючи на проблеми, з якими стикнулися на початку війни, масштаби та темпи виробництва вдалося зберегти. Не падати духом допомагала співпраця й постійна комунікація з Асоціацією, що дозволило не гарячкувати та вберегло від необдуманих рішень. 

Загалом, коли долучалися до Асоціації, мали на меті закріпитися та працювати в галузі свинарства, розвивати бізнес та отримувати нові знання. Також важливо розбиратися в ринкових процесах, розуміти куди рухаємося та на чому варто сфокусуватися. Ціновий обмін і моніторинг АСУ — унікальна опція, яка дає розуміння актуального стану ринку. Постійно намагаємося приділяти час навчанню та підвищенню кваліфікації своїх працівників, тому можливість обмінятися досвідом з колегами, брати участь у спеціалізованих вебінарах та навчальних програмах асоціації була теж важливою складовою у рішенні долучитися до об’єднання.

Дуже раді з того, що минулого року отримали можливість пройти аудити з біобезпеки, який проводила команда асоціації разом з Віталієм Башинським. За його результатами отримали дуже розгорнуту консультацію та цілий комплекс порад щодо покращення біобезпеки. Зараз активно їх впроваджуємо: завершили роботу над дезбарєрами, побудували санпропускник, душові, розділили „брудну” та „чисту” зони на фермі, облаштували рампу. Наразі працюємо над будівництвом лагун та оформленням дозвільних документів.

Розуміємо, що якщо хочеш бути ефективним і виготовляти якісний продукт, треба постійно працювати, навчатися та інвестувати у розвиток. Галузь не стоїть на місці, тому маємо бути у тренді. Співпраця з профільними спеціалістами, яку забезпечує АСУ, дозволяє цього досягти» - коментують у ПрАТ «Племсервіс».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.