3
квіт.

Ветеринарний супровід свиногосподарств у рамках проєкту USDA та АСУ

У ході другого етапу проєкту «Збереження здоров’я тварин в Україні», який реалізує Міністерство сільського господарства США (USDA) та Асоціація «Свинарі України» (АСУ) надається ветеринарний супровід для свиногосподарств.

Ветеринарну консультаційну підтримку для п’яти свинарських підприємств, переважно розташованих у областях, наближених до зони бойових дій, або тих, що були в окупації, реалізує лікар ветеринарної медицини, експерт у царині свинарства Олексій Шептуха.

«Для забезпечення кращих результатів проводимо комплексний ветеринарний супровід, який охоплює: 1) аудит біобезпеки підприємства з виявленням прогалин і формуванням рекомендацій щодо покращення, ураховуючи фінансові можливості ферми; 2) аналіз статусу здоров’я стада, технологічних показників виробництва кожної статево-вікової групи тварин, даних післязабійного аналізу туш, а також патологоанатомічного розтину загиблих тварин; 3) виявлення проблем, розробку та впровадження ветеринарних схем і технологічних удосконалень для їх усунення; 4) перевірку дієвості запропонованих заходів та їх коректування у разі потреби.

Навіть, якщо явних ознак захворювання свиней на фермі немає, ймовірність проблемних місць визначаємо за різними показниками. Маточне стало оцінюємо за ефективністю осіменіння; підсисних поросят — за рівнем падежу до відлучення, випадками діареї, приростами; свиней на дорощуванні–відгодівлі — за середньодобовими приростами, конверсією корму та рівнем падежу. У ході післязабійного аналізу вивчаємо органи респіраторного тракту, печінку, нирки тощо, порівнюючи з встановленими критеріями відхилення від норми (таблиця відповідності). За даними патолого-анатомічного розтину та результатами лабораторних досліджень встановлюємо точний діагноз. За рахунок цього можемо зрозуміти, яка проблема є та як її найкраще вирішити. Впевнений, що такий комплексний підхід допоможе підприємствам покращити свої звичні ветеринарні практики та підвищити статус здоров’я свиней», — коментує експерт.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.