3
квіт.

Березень: свинина у роздрібі дешевшає пів року поспіль

У березні свинина на прилавках національних торговельних мереж була дешевшою ніж місяцем раніше, свідчать підсумки щомісячного моніторингу роздрібних цін на м’ясо Асоціації «Свинарі України».

За підсумками першого місяця весни середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини склала 188,5 грн/кг тобто на 1,2% чи 2,3 грн/кг нижче ніж у лютому. «Хоча на початку березня відбулося незначне здороження свинини, загалом ціни на охолоджені свинячі субпродукти були нижчими ніж у місяцем раніше. Так, майже на 5% знизилася ціна свинячого стегна, на 3% подешевшали вирізка та грудинка, лопатка стала доступнішою на 2%. Утім, не усі охолоджені частини „відреагували” відповідно: ціни стейка та корейки не змінилися, тоді як ошийок, навпаки, подорожчав на 3,7%», — коментують динаміку роздрібних цін на свинину аналітики АСУ.

«Послаблення цін на свинину в роздрібі спостерігаємо вже пів року — з жовтня 2023-го — і воно лише частково віддзеркалює зниження закупівельних цін на свиней забійних кондицій. Зокрема, живець за аналізований період подешевшав на понад 22 грн/кг, тоді як середні ціни на полиці втратили лише 19,5 грн/кг, що не відповідає зміні розцінок на м’ясну сировину. Останнє спостерігаємо як на тлі сезонного зниження ринкової активності восени та взимку, так і на фоні ослаблення платоспроможності населення, що співпало з відновленням пропозиції свинини, зокрема за рахунок діяльності ситуативних/нових гравців ринку», — роз’яснили в Асоціації «Свинарі України».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.