9
квіт.

Зовнішня торгівля свининою: експорт перевищив імпорт у березні

У березні обсяги експортних поставок свинини перевищили імпортні надходження вдвічі, повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» із посиланням на дані митної статистики.

Обсяги імпорту свинини (УКТ ЗЕД 0203) у березні склали 80 т, а середня митна вартість завезеного кілограма — 3,4 дол. США (на 1 дол. США/кг дорожче ніж місяцем раніше). Сукупні надходження імпортної свинини за перший квартал становлять 665 т, що у 4,75 рази менше ніж у січні–березні 2023-го. 

«Уповільнення імпортної активності у першому кварталі пов’язано як із економічними передумовами, так і логістичними. Так, і в ЄС ціни на свинину в першому кварталі 2024-го були нижчими, ніж роком раніше. Проте в країнах Співдружності це відхилення не перевищило 3,8%, то українська свинина у закупівлі понизилася в ціні істотніше — на 12,6%. При цьому розбіжність між вітчизняними та європейськими котируваннями перевищує 15%. Крім того, не сприяють імпортній активності й логістичні бар’єри, пов’язані як з фізичним блокуванням пунктів перетину, так і з істотним здороженням транспортних витрат у зв’язку з цим», — коментують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Натомість галузеві аналітики констатують двократне перевищення зовнішніх поставок свинини над надходженнями відповідної м’ясної сировини: «Протягом березня за межі країни вивезли 166 т свинини проти 80 т завезеної. Загалом за період з початку року за межі країни спрямували майже 500 т свинини, що принесло 1,27 млн дол. США валютної виручки. Основним каналом збуту наразі залишається ОАЕ, втім були й „точкові” відвантаження до Південної Кореї, Бахрейну, Малайзії», — додають у галузевому об’єднанні.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.