1
трав.

Проєкт USDA та АСУ: результати моніторингу кишкових патогенів та їх резистентності у свиней

У рамках спільного проєкту Асоціації «Свинарі України» та Міністерства сільського господарства США (USDA) «Збереження здоров'я тварин в Україні» вперше провели мікробіологічний моніторинг збудників бактеріальних захворювань свиней із визначенням чутливості до антибіотиків методом мінімальної інгібуючої концентрації (МІК) з урахуванням клінічної картини. 

Дослідження, в якому взяли участь 20 провідних свинарських підприємств України, проводили упродовж дев’яти місяців. Всього відібрали та дослідили більше 300 ректальних мазків від підсисних поросят з ознаками кишкової патології. У результаті встановили, що етіологічний спектр кишкової патології у підсисних поросят є досить різноманітним, проте, найпоширенішими чинниками діареї є ротавіруси типів А і С, а також бактерії Cl. perfringens і E. coli.

Крім того, результати моніторингу чутливості підтверджують, що мультирезистентні ентеробактерії виявлені у свинарських підприємствах України. Детальніше з результатами моніторингу можете ознайомитися у статті Дмитра Масюка, Наталії Неверковець, Андрія Кокарєва (НДЦ біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК, ДДАЕУ) «Biosafety Center» у квітневому номері журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест».


Журнал «Прибуткове Свинарство» — єдине вузькоспеціалізоване видання, присвячене виключно свинарству!

Журнал виходить один раз на 2 місяці.Вартість друкованої річної підписки становить 3300 грн. Вартість електронної річної підписки 1800 грн.

Для оформлення підписки звертайтеся за телефоном: 067 357 84 94.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.