9
трав.

Ринок живця: 19-ий тиждень

Перша декада травня завершується зниженням цін заготівлі свиней забійних кондицій, свідчать підсумки щотижневого моніторингу аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

Перші торги травня завершилися корегуванням цін на живець свиней на 1,5–3 грн/кг у бік пониження, тож у кінці другої декади більшість товарних партій закуповували по 58–60 грн/кг в усіх регіонах. Хоча епізодично зустрічалися і вищі, і нижчі ціни, останні переважно стосувалися тварин з масою, вищою за стандартну забійну кондицію. Середньозважена ціна цього тижня склала 58,4 грн/кг, що на 3,1% поступається позначці попереднього.

Представники м'ясопереробної галузі відзначають прогнозоване послаблення реалізації після свята, проте очікують на відновлення торгівлі з наступного тижня. Виробники свинини зі свого боку планово відвантажують заброньовані товарні партії, не відзначаючи ані відмов, ані переносів. Гіпотези щодо подальшої цінової динаміки оператори наразі майже не озвучують, адже спостерігають ринкові сигнали на користь як подальшого пониження, так і відновлення цін. Утім, сподіваються на сприятливі погодні умови, які підтримають плавний перехід від великодніх святкувань до повноцінного шашликового сезону.

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.