14
трав.

Гаманці цілі: свинина на Великдень не подорожчала

Цьогоріч Великдень минув без рекордних цін на свинину в роздрібній торгівлі, заявляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на результати щомісячного моніторингу цін на полицях національних торговельних мереж.

У кінці передвеликоднього тижня середня ціна кілограма охолодженої свинини становила 194,4 грн/кг, що менш ніж на піввідсотка перевищує показник відповідного періоду минулого року. «Помітніше відхилення цін спостерігалося на преміальні та сезонні частини. Наприклад, стейк та вирізка були відповідно на 9% та 12% дорожчими, ніж напередодні свята у 2023-му, а ошийок — на 11%. Натомість, стегнова частина, лопатка та грудинка були відчутно дешевшими: перші дві позиції на 11%, а остання на 9%. Тож, це збалансувало середню роздрібну ціну свинини напередодні святкових вихідних. Така розбіжність цін пов’язана як із сезонно вищим попитом на пікнікові напівфабрикати, так і меншою часткою виходу таких позицій з туші на противагу іншим згаданим відрубам», — повідомляють в АСУ.

Аналітики галузевого об’єднання констатують, що інші види м’яса, навпаки, дещо здорожчали як у порівнянні до передсвяткового тижня, так і в середньому за квітень: «Курятина та індичатина перед Пасхою були на 6% та 5% дорожчими ніж торік, а середня квітнева ціна на ці види м’яса порівняно з березневою зросла на 1,1% та 0,6% відповідно. Найпомітніше подорожчала яловичина: на понад третину проти минулого квітня і майже на 4% порівняно з першим місяцем весни».

Водночас, «стриманість» цін на свинину сприяє її реалізації у розпал пікнікового сезону: 

«Оскільки ціни залишаються найвагомішим чинником вибору для більшості споживачів, продажі свинини у натуральному вираженні „виграють”. Представники основних національних торговельних мереж констатують, що вона цьогоріч поступово „відвойовує” втрачені минулоріч позиції у структурі раціону українців. Цьому сприяє зменшення цінової розбіжності між свинячими частинами та основним конкуруючим видом м’яса — курятиною», — коментують в Асоціації.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.