16
трав.

Ринок живця: 20-ий тиждень

У другій половині травня ціни на свиней забійних кондицій продовжили низхідний рух, повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на результати щотижневого моніторингу.

Цього тижня більшість операторів на ринку живця закуповували тварин у діапазоні 55—57 грн/кг, хоча епізодично зустрічаються як вищі, так і нижчі котирування. Останні, зокрема, переважно стосуються тварин вищих вагових категорій, пропозиція яких ще тисне на загальну цінову ситуацію.

Трохи вищий ніж в інших регіонах рівень цін спостерігали у західних областях, хоча в решті регіонів котирування тяжіли до позначки 55,5 грн/кг. Середньозважена ринкова ціна зупинилася на рівні 55,8 грн/кг чи на 4,5% нижче порівняно з попереднім тижнем.

Очікування представників м'ясопереробки щодо подальшої цінової динаміки різняться. Так, частина заготівельників не виключає подальшого послаблення цін, посилаючись на мляву реалізацію та пропозицію, що перевищує потреби. Водночас, інші оператори констатують, що наявні для бронювання обсяги кондиційного живця досить помірні, а середня забійна маса таких тварин нижча, ніж зазвичай. Деякі оператори очікують жвавішої реалізації з поверненням сприятливих для пікніків погодних умов.

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.