23
трав.

Ринок живця: 21-ий тиждень

Третя декада травня відзначилася відновленням котирувань на ринку промислової свинини, свідчать результати щотижневого моніторингу цін аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

Торги минулого тижня завершилися довгоочікуваною зміною вектора руху цін закупівлі свиней забійних кондицій: постачальники живця розписали товарні партії на 3–5 грн/кг дорожче, ніж тижнем раніше. Ціни закупівлі живця коливалися в межах 58,5–62 грн/кг, проте здебільшого тяжіли до середньозваженої ринкової позначки — 60 грн/кг, що на 7,7% вище за минулотижневу.

Постачальники свиней забійних кондицій зазначають, що торгівля йде планово, без переносів і відмов. Водночас, пропозиція тварин важчою масою зберігає тиск на ціни, хоча він помітно нижчий ніж до цього. Заготівельники наразі утримуються від прогнозів щодо подальшої зміни цін, проте більшість з них розраховує на їх стабілізацію найближчим часом. Реалізація свинини, за їх відгуками, послабилася порівняно з Великоднім періодом, але залишається відносно стабільною та плановою.

Окремі оператори не відкидають підвищення цін на початку літа та висловлюють сподівання, що більшу частину сезону вони тримуватимуться на оптимальному як для свиногосподарств, так і для м'ясопереробки рівні.

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.