30
трав.

Ринок живця: 22-й тиждень

Весна для операторів українського ринку свинини завершується зміцненням котирувань, повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» за підсумками щотижневого моніторингу цін.

У ході цінових перемовин операторів ринку живця свиней ціни на свиней забійних кондицій переглянули на 1–2,5 грн/кг у бік підвищення. Зокрема, ціни закупівлі на основні товарні об’єми коливалися в межах 60–62 грн/кг, а ситуативно відхилення від цього діапазону не перевищувало 2 грн/кг. Середньоринкова ціна склала 61,6 грн/кг, додавши 2,5% до минулотижневої позначки.

Представники м'ясопереробки відзначають досить млявий перебіг реалізації у кінці весни. Утім, констатують і деяке зменшення пропозиції кондиційної свинини як через зменшення розміру партій в окремих постачальників живця, так і через поступове зниження середньої забійної маси тварин. Крім цього, тиск пропозиції свиней більшої за стандартну масу поступово знижується. Хоча більшість операторів не готова прогнозувати подальшу зміну цін, деякі з них вважають, що це урівноважить послаблення активності торгівлі, тож щонайменше підтримуватиме ціни на досягнутому рівні чи сприятиме її подальшому зміцненню.

З результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін від переробників зможете ознайомитися у цій рубриці.

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.