4
лип.

Кишкові інфекції та антибіотикорезистентність: результати лабораторного моніторингу

З метою моніторингу кишкових патогенів та їх резистентності у відлучених поросят проведено дослідження на базі Науково-дослідного центру біобезпеки та екологічного контролю ресурсів АПК ДДАЕУ («Biosafety-Center») за ініціативи Асоціації «Свинарі України» у рамках спільного проєкту з Міністерством сільського господарства США (USDA) «Забезпечення здоров’я тварин в Україні».

У дослідженні взяли участь 20 свинарських підприємств України. Всього відібрали та дослідили понад 300 ректальних мазків від поросят з ознаками кишкової патології. У результаті лабораторного аналізу проб найчастіше виявляли E. coli та ротавірус типу А — у 70% та 30% випадків відповідно. Аналіз чутливості E. coli до антибіотиків продемонстрував високий рівень резистентності, особливо до хлортетрацикліну та тетрацикліну.

Найпоширенішими патогенами, що індукують ентероколіти у відлучених поросят, є віруси з родин Coronaviridae та Reoviridae. Незважаючи на заходи боротьби та профілактики, ці захворювання систематично реєструють на свинофермах України та Європи.

Крім того, наразі у рамках проєкту «Забезпечення здоров’я тварин в Україні» реалізується лабораторний моніторинг патогенів, поширених у стадах свиней 50 свиногосподарств.

Детальніше про результати дослідження читайте у матеріалі «Результати моніторингу кишкових патогенів та їх резистентності у свиней: відлучені поросята» у червневому випуску журналу «Прибуткове свинарство: воєнний дайджест».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.