10
лип.

Червень: свинина у роздрібі знову «береже копійку»

Травневе підвищення цін на свинину не «закріпилося» у червні, тож середні ціни на охолоджені м’ясні напівфабрикати зі свинини були в середньому на 1% дешевшими ніж місяцем раніше. Про зниження цін на свинину в мережах роздрібної торгівлі свідчать результати щомісячного моніторингу Асоціації «Свинарі України».

Протягом червня охолоджене м’ясо свиней було доступнішим для українців ніж у кінці весни. Так, середня роздрібна ціна кілограма охолодженої свинини у перший місяць літа була на 0,9% чи 1,8 грн/кг нижчою, ніж у травні та склала 191,9 грн/кг. Утім, не усі м’ясні частини подешевшали, констатують аналітики Асоціації «Свинарі України»: 

«Хоча середні ціни на свинину в червні знижувалися, цінники далеко не усіх напіфабрикатів відреагували однаково. Так, наприклад, лопатка та тазостегнова частина понизилися в ціні найсильніше— на 2,3% та 2,8% відповідно. Зіміна цін преміальніших вирізки і корейки була практично непомітною, адже середня ціна за місяць скорегувалася на 0,3% чи у межах 1 грн/кг. Натомість, найзатребуваніша в пікніковий сезон частина — ошийок — навпаки подорожчала за підсумками червня на 1,6%».

«Окрім зниження закупівельних цін на свинину (-10% проти середньої позначки у травні), вплив на ціни на прилавку має і низка інших чинників, зокрема і додаткові витрати, пов’язані з адаптацією торговельних точок до відключення електропостачання. Так, за відгуками постачальників закладів роздрібної торгівлі, не усі з них змогли адаптуватися до форс-мажорних обставин роботи. Утім, вже в кінці місяця більшість гравців ринку призвичаїлися до нових реалій та організували свою роботу відповідно», — додають в АСУ.

Галузеві аналітики також відзначили, що зниження цін на свинину синхронізувалося з аналогічною динамікою цін на курятину (-0,8% проти середньої ціни у травні), тоді як яловичина додала 5%.

Середні роздрібні ціни на охолоджену свинину за червень 2024-го та їх зміна проти середньої ціни у травні

Джерело: Аналітичний відділ АСУ за даними власного моніторингу роздрібних мереж

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.