8
вер.

Товарні поросята продовжують дорожчати

Дефіцит і спровоковане нимздороження торкнулися не тільки свиней забійних кондицій, а й сегменту товарних поросят. Так, результати моніторингу Асоціації «Свинарі України» свідчать, що тварини вагою 20-30 кг продовжують зростати в ціні.

Згідно опитування постачальників згаданої продукції, поросята у цій ваговій категорії з початку вересня коштують по 80-105 грн/кг. У наслідок значного перевищення попиту над їх пропозицією, виробники підняли ціни на поросят для відгодівлі на 3-10 грн/кг у порівнянні з початком серпня.

Зазначимо, що нестача цих тварин спостерігається через скорочення маточного поголів’я свиней у промисловому секторі (мінус 28% станом на початок року), тоді як попит має ажіотажний характер. Оператори коментують, що пропозиція надлишкових обсягів поросят від свинарів, що не спеціалізуються на цьому сегменті ринку, практично відсутня, тоді як товарні партії репродукторів «розписані» на 1-2 місяці наперед.

На відміну від цінової ситуації в Україні, «відлученці» у більшості країн ЄС поступово дешевшають з червня. Так, якщо у першій половині червня їх ціна коливалася в межах 36,4-91,8 євро/гол., то станом на передостанній тиждень літа діапазон змістився до 35,4-88,9 євро/гол, а середня позначка склала 47,4 євро/гол. чи 1,42 тис. грн/голова у гривневому еквіваленті. Низхідний рух цін на поросят у країнах ЄС віддзеркалює динаміку закупівельних цін на свиней забійних кондицій, пропозиція яких дещо підвищилась на тлі досить помірного попиту.

Асоціація свинарів України — неприбуткова, добровільна організація, створена за ініціативи керівників українських господарств-виробників свинини.

Основною ціллю Асоціації є об’єднання підприємств для захисту їх прав та інтересів у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

У 2013 році Асоціація свинарів України отримала грант на розвиток від Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).