11
груд.

Новий виток: стартує ІІ етап симуляційних вправ з АЧС

Завтра розпочинається новий етап симуляційних вправ у рамках спільного проекту ФАО/ЄБРР* та Асоціації «Свинарі України» — «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: II етап». Зустріч об’єднає фахівців ветеринарної медицини різних рівнів: національного, обласного, районного та ветлікарів свиногосподарств, експертів Держпродспоживслужби, ДНІДЛВСЕ.

Перші вправи-симуляції відбудуться у Сумах (12 грудня) та Чернігові (14 грудня).

На учасників чекає низка завдань до виконання:

  • Налагодження та управління комунікацiєю пiд час спалаху АЧС.
  • Складання планів заходів з ліквідації (пiдозрa/вiдбiр проб, визначення витрат, забiй тварин, утилiзацiя, первинна дезiнфекцiя).
  • Навчання плануванню біобезпеки щодо АЧС та компартменталізації.

Головна мета таких симуляцій — розвинути потенцiал з управління спалахом африканської чуми свиней в Українi на різних рівнях (нацiональному, обласному, районному рiвнях та у межах ферми), з акцентом на тестуваннi та розробцi оперативних процедур тощо.

Перший етап Проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні» реалізувався у 2015-2016-му роках.

Читайте також: Симуляційні вправи: як реагувати у випадку АЧС

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення —14 липня 2011-го. Наразі АСУ об’єднує 38 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій. Асоціація свинарів разом з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Європейським банком з реконструкції та розвитку (ЄБРР) реалізують проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація, заснована вітчизняними виробниками свинини.

Головні цілі об'єднання — представництво і захист прав та інтересів господарств об’єднання, сприяння розробці та впровадженню нових технологій ефективного виробництва свинини, розширення ринків збуту, захист внутрішнього ринку збуту.